31 Niedziela Zwykła (A) ? 30.10.2011

 1. Dziś, o godzinie 17:00, w ramach nabożeństwa różańcowego, odbędzie się Koncert Maryjny, podczas którego wystąpią: Chór ADORAMUS z Sanockiego Domu Kultury i Zespół Smyczkowy ze Szkoły Muzycznej. Wszystkich chętnych do wzięcia w tego rodzaju modlitwie, zapraszamy do naszego kościoła.

 2. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w dniu dzisiejszym organizuje kwestę przy cmentarzach w Sanoku. Jest to Stowarzyszenie, które niesie pomoc rodzinom biednym, wielodzietnym, a zwłaszcza ich dzieciom i młodzieży. Może to czynić dzięki ludziom dobrej woli i miłosiernego serca. Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy mogą i zechcą wspomóc te szlachetne działania. Za każdą ofiarę Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania.

 3. We wtorek,  1 listopada, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Porządek Mszy świętych w naszym kościele pozostaje bez zmian, z jednym tylko wyjątkiem: nie będzie Mszy świętej o godzinie 16:00. O godzinie 14:30 zgromadzimy się na cmentarzu, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana, a po niej procesja z modlitwami za Zmarłych. Również o godzinie 14:30, rozpoczniemy modlitwy na Cmentarzu Południowym, czyli przy ul. Konopnickiej. W Stróżach i Płowcach porządek Mszy świętych pozostaje bez zmian, z tym, że bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętych, odbędą się procesje na miejscowe cmentarze.

 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych przypada 166 rocznica urodzin ŚW. ZYGMUNTA GORAZDOWSKIEGO, NASZEGO WIELKIEGO RODAKA, KTÓREGO PAPIEŻ BENEDYKT XVI, 23 PAŹDZIERNIKA 2005 ROKU, OGŁOSIŁ ŚWIĘTYM, a 26 maja 2008 roku zatwierdził jako drugim przed Bogiem (po św. Michale Archaniele) Patronem Miasta Sanoka, łącznie ze wszystkimi prawami i przywilejami liturgicznymi. Przed kościołem Chrystusa Króla w Sanoku w ubiegłym roku stanął pomnik tego wielkiego Kapłana. Uroczystego poświęcenia w dniu 30 października 2010 roku dokonał metropolita ks. abp Józef Michalik, a kazanie podczas Mszy świętej wygłosił ks. abp  Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa.

 5. We środę, 2 listopada, przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY). W tym dniu o godzinie 17:30 odprawimy w naszym kościele procesję za Zmarłych. Porządek Mszy świętych pozostaje bez zmian (jak w każdy zwykły dzień), z tym, że o godzinie 9:00 odprawimy dodatkową Mszę świętą.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarte od godziny 16:00 spowiadamy w Płowcach i Stróżach Małych, zaś od godziny 17:00 w naszym kościele. W pierwszy piątek spowiadamy od godziny 16:00. Prosimy korzystać ze spowiedzi świętej, aby można było zyskiwać odpusty za Zmarłych.

 7. W związku z Dniem Zadusznym na naszych bocznych ołtarzach znajdują się karteczki tzw. wypominki. Można je zabierać, w domu czytelnie wypełnić i złożyć u któregoś z kapłanów czy też w kancelarii parafialnej. W listopadzie codziennie, o godzinie 17:30, będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w wypominkach.  Raz w tygodniu, w poniedziałek wieczorem, odprawiać będziemy Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 8. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów w miesiącu listopadzie. W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. W miesiącu listopadzie w każdym dniu można zyskiwać odpusty za zmarłych nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach ? cząstkowy. Spowiedź sakramentalna wystarczy do zyskania odpustów w wielu dniach.

 9. W najbliższą środę, o godzinie 19:00, zostanie odprawiona Msza święta w rycie trydenckim. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Eucharystii.

 10. Na Wszystkich Świętych na cmentarzu kwestować będzie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, prosząc o wsparcie dla najuboższych. Mieszkańcy naszego miasta już nieraz okazywali swoją wielką hojność i gotowość niesienia pomocy potrzebującym. Ufamy, że i tym razem nie zabraknie ludzi wrażliwych i mogących pomóc biednym. Za każdą ofiarę kwestujący składają serdeczne podziękowania. Prośbę podpisała p. prezes Alicja Kocyłowska.

 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza z Zahutynia, który podczas każdej Mszy świętej będzie głosił kazania, a po Mszy będzie możliwość zakupienia Kalendarza na przyszły rok.

 

Intencje mszalne w tygodniu

31.10 - 6.11.2011 r.


Poniedziałek, 31.10

6.30 o zdrowie dla Michała

7.00 + Henryk 6 r. śm.; + Zofia i Jerzy

7.30 + Karol Drozd int. od pracowników Urzędu Pocztowego Sanok 1

18.00 1. + Helena Romańczyk

2. + Stanisława (f) i Mieczysław Sawiccy

3. + Władysław, Stefania

4. o bł. Boże dla s. Zdzisławy


Wtorek, 1.11 Uroczystość Wszystkich Świętych

6.30 + Tomasz Sobolewski (pocz. greg.)

8.00 + Anna, Franciszek, Ryszard Dąbrowieccy

9.30 + Romana (f), Aniela, Władysław

11.00 + Wacław Nieleszczuk (pocz. greg.)

12.30

16.00 nie ma mszy świętej

18.00 za parafian


Środa, 2.11 Dzień Zaduszny

6.30 + Tomasz (greg.)

7.00 + Piotr Szkałuba i jego rodzice

7.30 + Wacław (greg.)

9.00 + Artur i Maria

18.00 1. + Kazimierz Karasiński

2. za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, uczniów i pracowników II LO w Sanoku

19.00 Msza św. Trydencka


Czwartek, 3.11

6.30 + Tomasz(greg.)

7.00 + Michał i Stanisława (f) 16 r. śm.

7.30 + Wojciech, Ludwika (f), Wiesława (f)

18.00 1. + Wacław (greg.)

2. + Stanisława (f) Biega

3. + Barbara i ++ z jej rodziny


Piątek, 4.11

6.30 + Tomasz (greg.)

7.00 + Tadeusz 4 r. śm.

7.30  + Mikołaj, Ludwika (f), Tadeusz

18.00 1. + Wacław (greg.)

2. + Karol Pohorski

3. + Zdzisław 5 r. śm.

4. o błogosławieństwo Boże dla ks. Sławomira z okazji imienin


Sobota, 5.11

6.30 + Tomasz (greg.)

7.00 o zdrowie i potrzebne łaski dla członków Róży nr 9. i ich rodzin

7.30 ++ z rodziny Sieńków

18.00 1. + Wacław (greg.)

2. + Tadeusz, Kazimiera, Anna i ++ Dziadkowie

3. + Jan , Maria, Rudżero Bettini


Niedziela, 6.11

6.30 + Tomasz (greg.)

8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące

9.30 + Wacław (greg.)

11.00 + Jerzy Łożański 22 r. śm.

12.30 + Edward i Cecylia Haduch

16.00 o bł. Boże dla rodzin z Róży św. Weroniki

18.00 za parafian

 

 

 
Projekt i realizacja: Piotr Filipowicz